Giresun Haberleri

Tirebolu Torul Yolu Bitmeyen Bir Çile

0 24

Doğankentli Gazeteci Yazar Yusuf Özden Tirebolu Torul Yolunda yapılan köprü çalışması hakkında yazdı. Özden yazısında “Ulaşım olarak da en kısa ve dağı tepesi olmayan bir yol. Senelerce bu yol üzerinden bir sürü siyasetler yapıldı Giresun Gümüşhane siyasetçilere ve halkı bu yolun duble yolu olarak yapılması için çok uğraşlar verdiler.

Trabzon siyasileri Zigana Yolunun daha aktif olması için Torul Tirebolu sapağını labirent gibi yaptılar. Senelerce yol açık olmasına rağmen kapalı tabelası astılar.  Tirebolu Torul yolu işlevsiz olmasını istediler, bunun için de Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Trabzon’da olması sebebiyle ellerinden gelen bütün dirençleri gösterdiler.

Ağustos ayında meydana gelen sel felaketinde çakıl ocaklarının sebep verdiği Muttap Deresi’nde menfezin yıkılmasıyla askerlerimize ve operatörünüzü şehit verdik şu anda ulaşım eski dar ve tehlikeli yoldan sağlanıyor. Bu yol trafiği kaldırmıyor ve zaman zaman çok tehlikeli anlar oluyor. Tırlara kapalı olmasına rağmen tırcılar geceleyin yoğun şekilde mesafeden daha yakın olduğu için bu yolu kullanıyor. Trabzon’un yolunu kullanmayarak tehlikeli bu yoldan geçmeleri bu yolun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

22 Ağustos’ta kapanan bu yolun sağlıklı bir şekilde yapılmasını herkes istiyor. Zaman olarak da acele edilmesin sağlam bir şekilde yapılsın ama mevcut yol kapalı olan Muttap Deresi kenarından servis yolu açılarak geçici olarak trafiğe açılmasını istiyor.

Aslında vatandaşlar çok şey istemiyor. Bence Karayolları Bölge Müdürlüğü Giresun’da olsaydı Muttap Deresi kenarından servis yolu çoktan verilmişti.

0 0 Oy
Değerlendirme
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım

0
Düşüncelerinizi lütfen yorum yaparak paylaşın!x
()
x